’’GELİN ÇABUK! YILDIZLARI İÇİYORUM!‘‘

Dom Pierre Pérignon’un kendine ait yöntemle ürettiği ilk şampanyanın tadına bakarken “Gelin çabuk, yıldızları içiyorum!” dediği rivayet edilir. Bugün Dom Pérignon’un özel Andy Warhol serisi sayesinde yıldızlardan birini içmek gerçekten mümkün görünüyor.

Dom Pérignon’un ikonik şişesi Andy Warhol Vakfı’yla Central St. Martin’s Art and Design okulunun desteği ile gelmiş geçmiş en ünlü sanatçılardan biri olan Andy Warhol anısına tekrar yorumlandı. Dom Pérignon, tarihinde ilk defa şişe tasarımını değiştirerek Andy Warhol’a olan saygısını sunuyor.

Meşhur Studio 54 partilerinin müdavimi, sosyal bir kelebek olan Warhol, renkli gece hayatıyla da bir hayli nam salmıştı. Bir demecinde belirttiği üzre Studio 54 gecelerinde arkadaşlarıyla Dom Pérignon içmek onun için en keyif aldığı şeylerden biriydi.

1982’de Warhol’un günlüğüne yazdığı hikayeye göre kendisi ve arkadaşları “2,000″ adında bir kulüp kuruyorlar, 20 kişilik bir grup biraraya geliyor ve 2.000 şişe Dom Pérignon satın alıp, 2000 yılında açılmak üzere mahsene koyuyorlar. Zaman geldiğinde birlikte şişeleri açıp milenyumu kutlamak niyetiyle… O sıralar aralarında dönen espiriler ise kimin sağ kalıp kimin kalmayacağı, sağ kalanın tüm şişeleri içeceği gibi şeyler.

Dom Pérignon Andy Warhol’un anısına ‘zamansız’ bir klasik olan şişesini yeniden yorumlamaları için Central Saint Martin’s College of Art & Design’ın tasarım bölümüne ricada bulunuyor. Sonuç Warhol’un eserlerinde kullanmaya bayıldığı canlı renklerden oluşan 3 eşsiz koleksiyonluk şişe.

Bir Andy Warhol tablosu almak biraz pahallı olsa da 150$ ödeyip en azından bir Andy Warhol içmek mümkün. Ne yazık ki Warhol milenyumu Dom Pérignon içerek kutlayamadı ama biz kadehlerimizi onun şerefine kaldırıyoruz!

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s